PRVNÍ STŘEH
Správně utvořený.

Abys správně utvořil první střeh, je nezbytné umístit tělo a meč tak, jak je ukázáno na ilustraci: s krátkým rozestupem, tělem ohnutým, paží nataženou a hrotem co nejvíc přímo (protože bude přirozeně tíhnout k obracení dolů). Takto se tvůj soupeř nebude schopný přiblížit nad tvým mečem; a protože je tato část nejslabší, měla by být nejsilněji chráněna.

Rozestup musí být krátký a tělo ohnuté vpřed tak, aby nižší partie těla byly drženy na takovou vzdálenost od soupeře, že na ně nemůže dosáhnout, dokud se jeho hlava nepřiblíží ke středu tvého meče. Z toho plyne, že tvůj meč musí krýt pouze tvou hlavu a vrch hrudníku, což lze udělat jednoduše umístěním forte vpřed; soupeřův meč vždy skončí blíže ke tvému forte než ke tvému tělu. Tento střeh je vynikající proti sekům, protože je můžeš vykrýt a kontrovat aniž bys musel otáčet ruku.

Tento střeh by byl stejně dobrý jako všechny ostatní, kdyby nebylo tak unavující držet tímto způsobem ruku po delší dobu.

V tomto postoji se můžeš pohybovat proti nepříteli, nacházet a rozhazovat jeho meč aniž bys vůbec dělal změny - jednoduše neustálým přibližováním. Tvým cílem je zasáhnout jej po vnější lince nad jeho mečem nebo pod ním (když provede cavazione) prostým snížením těla a rozšířením rozestupu, zatímco stále udržuješ paži ve stejné poloze. Po dopadu tvého zásahu bys měl jednoduše stáhnout svou nohu zpět a vrátit se k jeho meči, najít jeho čepel tvým mečem nad ním. Když je jeho meč vevnitř, vytlač jej z linky vně; to by nemělo být obtížné, protože soupeř nebude schopen pracovat proti silnější části tvého střehu.