DRUHÝ STŘEH
Správně utvořený.

Toto je bezpečnější způsob jak utvořit druhý střeh. I když je pro ruku únavný, není tolik únavný jako první střeh, protože ruka je níže. Jelikož druhý střeh je přirozeně slabý z vnějšího směru, měl bys udržovat meč co nejrovnější, abys nedovolil soupeři zaútočit na tuto linku (i když je tato část také nejvíce pokrytá). Jediné odkrytí je ta malá část hlavy, kterou vidí nad tvou rukou: soupeř na tebe tudy může zaútočit a jakmile se začneš krýt, může změnit na nízkou linku a zasáhnout tě pod tvým mečem. Přichází-li na vnější stranu, proveď cavazione, ale bez přiblížení, pokud jej nedokážeš zasáhnout ve stejném tempu. Co se týče nižších partií tvého těla, jsou více v bezpečí než v prvním střehu.

Tvé obrany by se měly trochu lišit od těch v prvním střehu. Vykryj mandritto tondo a sottomano obrácením ruky do čtvrtého; všechny ostatní útoky je možné vykrýt druhým, kromě některých vnitřních bodů, které by také měly být vykryty obrácením ruky do čtvrtého. Tyto obrany jsou zjednodušeny předsunutým umístěním forte a namířením meče přímo.

Užiješ-li jej správně, je tento střeh dost užitečný a výhodný. Dokud jsi takto napolohován, uvidí tvůj soupeř jen velmi málo odkrytí; a protože držíš své tělo v takové vzdálenosti, nebude tě moci zasáhnout, aniž by nejprve našel tvůj meč. Ale i tohle bude obtížné, protože v tomto střehu se cavazioni provádějí snadno a malým pohybem. Jediná nevýhoda tohoto střehu je, že držení ruky delší dobu v tomto postoji je únavné.