VLASTNOSTI JINÉHO DRUHÉHO STŘEHU
utvořeného v úhlu, viz obrázek.

Značně napjatý postoj zobrazený na ilustraci je také druhý střeh. I když se zdá nemotorný, může postupovat velmi rychle a s velkou hybností díky spojení sil, kterým vládne.

Začni utvářet tento střeh dokud ještě stojíš vzpřímený. Když vidíš jak se soupeř přibližuje, postupně sniž tělo a stáhni meč; jakmile tvůj soupeř dorazí do menzur, najde tvé tělo co nejníže a tvůj meč tak stažený, jak jej jen dokážeš udržet aniž bys uhnul z linky. Je důležité udržovat ruku a meč v přímé lince tak, abys nedovolil soupeři přijít na vnější stranu. Také bys měl udržovat svou levou ruku u svého čela, aby ses lépe bránil náhlým bodným útokům, které mohou přijít dříve, než je střeh úplně vytvarován.

Když jsi úplně dokončil utváření tohoto střehu, pronikne-li soupeřův meč až ke tvému hrotu (a za předpokladu, že sis udržel meč svobodný), rychle rozpoutej útok dovnitř ve čtvrtém. Z toho důvodu tvoje pravá noha utváří příčný krok: v okamžiku útoku bude tvé tělo mimo linku dřív než vůbec pohneš nohami. Také dosáhneš dále a projdeš až k soupeřovu tělu.

V případě, kdy je soupeřův hrot namířený proti tvému, rychle jdi s tělem pod mečem, tlač ve druhém proti jeho debole a projdi až k jeho tělu. Má-li soupeřův meč proti tvému takovou výhodu, že nemůžeš použít tuto linku útoku, proveď cavazione (stále ve druhém) a polož svou levou ruku na svou příčku, abys nedovolil soupeři odtlačit tvůj meč; pak jej zasáhni nad jeho mečem a vně.

Seky se z tohoto střehu kryjí snadno, druhým nebo čtvrtým, podle toho kam dopadají.

Tyto akce budou velmi účinné proti soupeři, který neumí tento střeh používat. V tomto střehu můžeš vždy útočit velmi silně a levou rukou můžeš krýt každý soupeřův útok. Shrnuto, i když je tento postoj dost složitý a únavný, může být velmi výhodný, budeš-li jej pilně cvičit.