Tento obrázek ilustruje třetí střeh, který také vychází z prvního, stejně jako čtvrtý (který si ukážeme později). Třetí střeh je méně pracný než předchozí dva, protože ruka je umístěna v přirozenější poloze. Nicméně v tomto konkrétním třetím střehu je ruka příliš nízko a hrot meče tvoří vysloveně stoupající úhel, čímž nabízí soupeři příliš mnoho odkrytí. Navíc kdybys měl nakreslit přímou linku mezi hrotem meče a tělem, snadno bys uviděl, jak veliký úhel meč vytváří. Prostor mezi přímou linkou a rukou je odkrytí, kam je na tebe možno zaútočit z obou stran a tvůj meč v této poloze bude postrádat sílu k obraně.

Mimo to můžeš být zasažen dříve, než můžeš k obraně použít svou příčku. Obzvláště v případě vysokého útoku nemůžeš svou ruku s mečem zvednout včas a soupeř tě proto může snadno oklamat. Navíc kvůli uvedenému úhlu tvého meče můžeš často při krytu skončit mimo linku, čímž dáváš soupeři dobrou příležitost. A i kdybys při obraně napřimoval meč, značně bys jej oslabil, protože když se meč napřimuje, vždycky ztrácí sílu ve srovnání s mečem, který už je napřímený a nehybný.

Držíš-li meč v takovém úhlu, nebudeš moci využít naplno výhody cavazioni, protože tvůj hrot bude muset opsat příliš velký pohyb, aby dorazil na druhou stranu soupeřova meče.

I po tom všem, co bylo řečeno, je stále možno takovýto střeh uplatnit, protože ne každý šermíř zná jeho síly a slabiny. I když svým úhlem vytváří spousty odkrytí, můžeš oklamat soupeře úhyby tělem a mečem a půl-cavazioni. Můžeš-li využít tyto techniky ve správném tempu, budeš v bezpečí: když vidí tvé tělo tak odkryté, nemusí tvůj soupeř odolat pokušení zaútočit, čímž ti dá příležitost, aby ses snadno zachránil a kontroval.

Každopádně třetí střeh, který následuje, bude mnohem bezpečnejší.