Tento obrázek ukazuje čtvrtý a poslední ze střehů. Tento konrétní čtvrtý střeh je přirozeně utvořen paží v takovém úhlu, abys byl silný a dobře krytý zevnitř. Nicméně tento úhel ruky a paže zpomaluje cavazioni a nechává ti odkrytí vně (i když je tam tvůj meč silnější).

Zaútočí-li soupeř, je pro tebe lepší přikráčet ve čtvrtém střehu pod jeho mečem, než se krýt: tvůj terč je jeho pravý bok a můžeš nechat jeho hrot, aby tě beze škody minul. V tomto případě uspěješ proto, že je tvá paže v úhlu a soupeřův hrot musí přijít dovnitř za tvou paži, aby mohl dosáhnout na tvé tělo. Takže když v průběhu jeho útoku napřímíš úhel svého meče dovnitř, instinktivně vykryješ předchozí odkrytí a zasáhneš jej aniž by ses dotkl jeho meče.

Můžeš-li otočit svou ruku ze čtvrtého do druhého, bude tvá akce velmi silná. Bude ještě silnější, když napřímíš svou ruku podél úhlu tohoto střehu. V tomto případě bude tvá ruka zřetelně vevnitř a pro soupeře bude velmi obtížné pracovat v této lince.

Když otočíš ruku do druhého, vytvoříš úhel opačný k tomu původnímu a předejdeš tomu, aby soupeřův meč byl hodně silný. Ještě lépe, zkus dopadnout hrotem na terč v průběhu otáčení do druhého, protože dráha tvého hrotu nebude tak dlouhá jako dráha soupeřova krytu. I když se tvá ruka mění z jednoho úhlu do druhého (čímž dělá dost velký pohyb), tvůj hrot zůstává na stejném místě, čímž převádí onen "dost velký" pohyb ke škodě tvému soupeři, zvláště když zároveň měníš profil svého těla a uhýbáš jeho útoku.