Tento zásah druhého proti překroku čtvrtého levou nohou by se mohl přihodit následovně. Soupeř začne hledat meč našeho šermíře zatímco je ve třetím střehu vně: jak náš šermíř provede cavazione (stále ve třetím), soupeř jej zkusí zasáhnout skrz jeho debole překrokem levé nohy. Ale ve stejném tempu náš šermíř (který provedl cavazione) skloní hrot pod soupeřovu příčku a překročí sám levou nohou a ohne své tělo úplně nad svou překračující nohu. Otočí ruku do druhého, čímž se ještě dále odsune od přicházejícího bodu a provede zásah jak vidno.

Ke stejné situaci může dojít i jinak. Oba šermíři jsou ve třetím střehu vevnitř a náš šermíř udělá chvilkové odkrytí lehkým otočení do čtvrtého, čímž pootevře hrot. Soupeř, který si všimne tohoto odkrytí, se pokusí najít debole našeho šermíře a zaútočí na něj s překrokem levé nohy. Ale dříve než soupeř dokáže najít jeho debole, náš šermíř skloní svůj hrot pod soupeřovu příčku, čímž znemožní soupeřovu meči, aby jej našel. Ve stejném tempu odvede své tělo z přítomnosti, ohne jej nad levou nohou a nízko překračuje až k soupeřovu tělu, když už je tak blízko.

Následuje jiný způsob, jak se to může stát. Oba šermíři jsou ve třetím střehu vně. Soupeř se pohne, aby našel meč našeho šermíře a ten vypustí mandritto na soupeřovu hlavu, má paži nehybnou a napjatou, zasazuje ho ze zápěstí. Soupeř změní z třetího do čtvrtého, aby si chránil hlavu a překročí levou nohou, aby v tempu kontroval. Ale ve stejném tempu náš šermíř otočí ruku do druhého, skloní hrot pod soupeřovu příčku a překročí vpřed levou nohou.

Náš šermíř vede své tělo tak nízko, že přicházející bod nad ním bezpečně projde, i když byl původně namířen na jeho hrudník. Výborně to ukazuje nebezpečí, které vzniká krytím, i když je doprovázeno protiútokem. Vynikající pravidlo je: nekryj, můžeš-li se tomu vyhnout.