Toto je druhý střeh utvořený s levou nohou vpředu, což je mnohem lepší než první střeh nad stejnou nohou. Tělo je připravenější k reakci a je více kryté díky tomu, jak je vedeno nízko, což zjednodušuje kryt a umožňuje protiútok dělat menším pohybem. V tomto střehu můžeš zkracovat menzuru vně soupeřova meče, který bys měl zkusit najít svou dýkou. Ze stejného postoje můžeš zasáhnout soupeře překročením vpřed svou pravou nohou, ponecháš-li dýku na soupeřově čepeli aniž bys ji odrazil.

Poté, co udeříš, mlžeš buď překračovat až k soupeřově tělu nebo se stáhnout. V tom druhém případě umísti svoůj meč proti jeho čepeli a rozhoď ji tak, aby nemohl provést protiútok. Po překročení vpřed budeš ve skutečnosti tak moc vpředu, že se nebudeš moci stáhnout zpět mimo menzuru jedním krokem.

Nabídne-li ti soupeř tempo, zatímco jeho meč je vně tvé dýky, otoč druhý do čtvrtého, udržuj své zbraně spojené tak, abys byl rovnocenně kryt nad a pod tvou dýkou. Také otoč své tělo do profilu, abys prodloužil dosah a byl lépe krytý. Když se po tomto útoku stahuješ, nech svůj meč padnout přes soupeřovu čepel s rukou ve třetím, to by ti mělo zajistit bezpečí.

Chceš-li najít jeho zbraň tak, abys nebyl oklamán jeho cavazione, měj na mysli následující. Když tvá dýka nachází jeho hrot, měl bys přivést soupeře k poslušnosti tím, že mu předvedeš svůj záměr ho zasáhnout. Bude omezený obavou z toho, že bude zasažen, a nebude mít čas uvolnit si meč. Může uniknout nebezpečí a stáhnout se - v takovém případě bys ho neměl pronásledovat. Měl bys ale zkusit najít jeho meč aniž bys ho odrážel, stále si dávej pozor na to, aby ti ze své polohy neublížil. V takovém případě pokračuj rázně a nenech svou dýku poklesnout; jinak by tě mohl zasáhnout nad ní a vně od ní.