Tento střeh je také druhý, i když je málo používaný a málo známý. Meč se drží na stranu; dýka je svisle, tělo je ohnuté vpřed a zbraně jsou tak nízko, aby jediné odkrytí vlevo poskytovalo soupeři útok nad mečem vně.

Když používáš tento střeh, ujisti se, že ho utváříš správně, s mečem níže, než je soupeřova čepel - pokud soupeřův hrotnení níže než jeho příčka. Je-li jeho hrot níže, měl bys krýt jeho meč svým, postupovat kupředu přirozenými kroky, stála kroužit k pravé straně soupeře, čímž si budeš udržovat odkrytí nad svým mečem daleko od něj.

Jakmile dorazíš svou dýkou k jeho meči, mělo by celé tvé tělo být střehem kryté.

Nikdy neútoč dokud nenajdeš meč tvého soupeře. Jakmile ho najdeš, razantně postupuj a jdi vpřed přirozenými kroky. Čím níže budeš držet své tělo, tím pravděpodobněji tvůj útok uspěje: v průběhu tvého úderu bys měl své tělo vést tak nízko, jak tu vidíš.

Nikdy nezastavuj a nečekej. Pokračuj v kruhovém postupu vpřed. Vypustí-li soupeř náhlý bod s propnutou paží, napřerušuj svůj pohyb vpřed, pokračuj s dobře spojenými zbraněmi, nenech si rozhodit střeh a nevrhej se vpřed. Běž dýkou po délce soupeřova meče - celou dráhu až k jeho příčce. Tvůj protiútok může být v druhém, třetím nebo čtvrtém, v závislosti na situaci.

Co je nejdůležitější, udržuj své zbraně dobře spojené, jak ve střehu tak přitom, když provádíš jakýkoli druh útoku. Takto zabráníš soupeři, aby na tebe zaútočil mezi tvými rukami.