Tento obrázek ukazuje třetí střeh, který není běžný - i když ho někteří znají. Je utvořen s nohama u sebe, tělem ohnutým vpřed a zbraněmi otevřenými; meč i dýka se drží svisle, vysoko a stažené, aby zabránily soupeři je rozhodit. Důvodem, proč jsou zbraně otevřené, je nenechat soupeři jiné odkrytí než linku mezi nimi.

Nohy se drží u sebe aby se staly, vlastně jsou, středem, zatímco soupeř je obvodem: jako střed budeš potřebovat jen malé pohyby, aby ses otočil proti dvěma celým krokům tvého soupeře (obvodu). Mimo to, protože držíš nohy blízko u sebe, bude mít tvůj krok dlouhý dosah: v tomto střehu výhoda, kterou budeš mít při získávání menzury je rovná vzdálenosti mezi soupeřovými chodidly. Když dosáhneš menzury, nebude tvůj soupeř obtěžovat tvůj meč a díky tomu jej budeš mít bez problémů svobodný.

Jsi-li v menzuře a chceš překročit levou nohou, tvá dýka dosáhne celou dráhu až k soupeřově příčce, zatímco se tvé tělo bude otáčet pryč z linky. Díky tvému dosahu nebude soupeř schopen uvolnit si svůj meč. Když se ale rozhodneš pokročit vpřed pravou nohou, tvůj meč pronikne celou drahou až k příčce - a to vše ještě předtím, než tvůj soupeř vůbec najde svou menzuru. Můžeš se také pohnout pryč z linky a bránit se z kterékoliv strany.

Snadno vidíš jak velká výhoda je mít větší dosah než má soupeř, zvláště v situaci, kdy nemůže najít tvůj meč dokud není v krátké menzuře. Takže každý soupeř stojící proti takovému střehu bude v nebezpečí, protože tvůj meč může dopadnout z výšky rychleji, než on může svůj zvednout (což platí pro všechny těžké věci). Protože držíš meč vysoko, jak se dostává do linky, probije soupeřovy zbraně a téměř jistě ho zasáhne, jak proto, že už pronikl střehem tvého soupeře, tak proto, že vzdorovat tak těžkému předmětu v jeho pádu chce mnohem víc síly.

Tvůj meč také dopadne nečekaně, protože jelikož tvůj soupeř není v menzuře, bude omylem předpokládat, že ty také nejsi.

Tento střeh může zasahovat obě strany a mezi soupeřovými zbraněmi, překročením nebo bez překročení. Po zásahu soupeře by ses měl okamžitě stáhnout zpět na střeh, ale musíš to provést trochu po kruhu.

Čelíš-li soupeři stojícím v tomto střehu, měl bys uvážit, že jeho meč musí padat, aby tě zasáhl, takže by ses měl snažit zahradit mu dráhu, po které by mohl dosáhnout na tvé tělo - a začni už zdálky. Takto nebude mít soupeř menzuru a nebude ji mít i poté, co se přiblíží v nohách. Měl bys svůj meč držet tak vysoko jako ten jeho tak, aby tvůj hrot mohl dosáhnout na jeho aniž bys jím musel hýbat na kteroukoli stranu. Proti tomuto střehu postupuj přirozenými kroky a meč stále doprovázej dýkou, aby ses držel více v bezpečí. Pak nohama a tělem vystřel k pravé straně soupeře aby ses dostal za jeho hrot a pokračuje až k jeho tělu. Udělá-li soupeř nejmenší pohyb aby se otočil z připravenosti, přeber tuto příležitost a přesměruj své tělo a nohy na jeho levou stranu a zasáhni ho čtvrtým.

Udržuj dýku vysoko abys zachoval dobrou obranu, i když v tomto případě tě soupeř nemůže snadno zasáhnout, protože obě jeho nohy jsou otočené a jeho perspektiva je jiná: jeho meč je taky namířený na opačnou stranu, než tam, kam by potřeboval, aby mohl kontrovat.

Když útočíš na soupeře v tomto střehu, největší nebezpečí pro tebe je, že může ustoupit pravou nohou a nechat svou dýku vpředu, aby se kryl. To způsobí, že se jeho tělo otočí z připravenosti a jeho meč se stáhne, takže ho může vrátit na linku i když překračuješ až k jeho tělu. Nejlepší způsob jak bys měl postupovat, když čelíš tomuto střehu, je nikdy neztratit tvou převahu nad soupeřovým mečem, když měníš linky útoku. Ve stejném tempu překračuj až k soupeřově levé straně, drž svou hlavu vně od soupeřovy ruky s dýkou. To je nejbezpečnější způsob práce.