Zde je druhý, zasahující nízko pod mečem (také v druhém), který se pokoušel o útok sekem na nohy. Tento obrázek ukazuje jak v jednom tempu vykrýt a kontrovat takové riverso na nohu. Meč a dýka se vzájemně doprovázejí, aby byly silnější v obraně a pokryly ruce a paži s mečem, která je takto udržována mimo nebezpečí.

Smyslem této obrany je také zajistit, že když soupeř jen naznačuje sek na nohu, aby zaútočil někam nahoru, dýka tam bude, aby pokryla celou pravou stranu až k hlavě. To je možné díky výhodě dýky držené svisle a s příčkou spojenou k příčce meče.

Je-li riverso fintou na nohu, kterou následuje útok na hlavu, bude pouze nutné zvednou lehce ruce a stále je držet u sebe. Tělo by také mělo zůstat nízko. Tato obrana je jednoduchá, protože mezi nohama a hlavou je taková vzdálenost, že tempo na takovou fintu bude dlouhé, což zjednoduší manévr proti fintě.

V této vzdálenosti soupeř začne akci dovnitř z vysokého nataženého čtvrtého střehu a vidí, že náš šermíř pokračuje, aby našel jeho meč jiným čtvrtým střehem - v úhlu lehce vzhůru a doprovázeným dýkou. Soupeř převezme tempo a roztočí riverso na nohu, vede svou dýku pod hrotem našeho šermíře, aby si kryl hlavu. Ale náš šermíř, který má zbraně spojené, musí pouze otočit své ruce, čímž si uvolní svůj hrot od soupeřovy dýky. Skloní svůj hrot a sníží tělo, zasáhne soupeře právě když se soupeřův meč dotkne jeho čepele.

Takto náš šermíř provede současně kryt a protiútok.