To je také zásah druhého, tentokrát proti jinému druhému. Tento zásah může vzniknout několika způsoby:

  1. Oba šermíři jsou ve třetím střehu vně a soupeř zkusí silou odstranit meč našeho šermíře, otočí svou ruku do druhého, aby na něj zaútočil nad jeho mečem a pokusí se o kryt dýkou vespod. Ale náš šermíř, který cítí tlak, provede sfalsata také otočením ruky do druhého a zasáhne soupeře vevnitř nad hrotem jeho dýky. Ve stejném tempu se náš šermíř stáhne a otočí svůj zranitelný pravým bok pryč krutem těla. Otočením své levé strany vpřed také uhne a drží se na bezpečnou vzdálenost od soupeřovy čepele. A nakonec může krýt umístěním dýky proti soupeřově meči - dle vyobrazení.
  2. Náš šermíř je vně a naznačí útok ve třetím nad soupeřovým mečem, Soupeř otočí svou ruku s mečem do druhého, aby se vykryl a kontroval v jednom tempu a umístí svou dýku k obraně nízké linky. Ale ve stejném tempu náš šermíř provede cavazione a otočí perspektivu svého těla jak je popsáno výše, zasáhne a vykryje dýkou. Díky úhybu našeho šermíře ho soupeřův meč mine v bezpečné vzdálenosti: druhý tíhne k tomu, aby tento směr následoval, zvláště, když se nesetká s žádným odporem.
  3. Náš šermíř je vevnitř a poté, co vidí soupeře poněkud otevřeného mezi zbraněmi, provede fintu čtvrtého do toho odkrytí blízko k soupeřově meči. Na to soupeř zvedne svou ruku ze třetího do druhého a umístí svou dýku vstříc meči našeho šermíře, aby si bránil tělo a zatlačí vpřed, aby zasáhl v jednom tempu. Náš šermíř, kdetý vede svou pravou stranou při své fintě ve čtvrtém, okamžitě stáhně svůj pravý bok a zvedne svou ruku ze čtvrtého do druhého. Takto se jeho tělo dostane z připravenosti a jeho dýka se bez námahy ubrání. Umístění paže s mečem našeho šermíře způsobí, že soupeřův meč skončí mimo linku; také oklame soupeřovu dýku, která předpokládá krytí, ale nemůže ani najít přicházející čepel. To je proto, že jak soupeřova dýka začne svůj pohyb, náš šermíř zvedne svůj meč a je schopen bez obtíží zasáhnout nad řečenou dýkou.