Tento zásah je třetí pod mečem. Náš šermíř začne ve třetím střehu nad levou nohou a soupeř je ve čtvrtém s hrotem meče vevnitř dýky našeho šermíře. V tom tempu náš šermíř skloní dýku proti soupeřově čepeli a klouže po ní, drží své tělo nízko, překročí pravou nohou a zasáhne soupeře mezi jeho zbraněmi.

Meč našeho šermíře dorazí tak nízko, že se soupeř nebude moci bránit, překvapen v průběhu pohybu své nohy. Nabídnu ke stejnému zásahu dva scénáře navíc.

  1. Náš šermíř, zatímco je ve střehu, pohne lehce svým hrotem ven (předpokládejme, že jeho meč je pro začátek v úhlu vzhůru). Soupeř se pak pokusí uzavřít ho mimo linku čtvrtým a pokročit vpřed. Náš šermíř, který se nehýbe, převezme tempo a skloní svůj hrot, což zabrání soupeři, aby ho našel - a překročí vpřed s tělem tak nízko, jak bylo ve střehu. Pak pokračuje druhou nohou až k soupeřově tělu.
  2. Náš šermíř je ve druhém střehu, zatímco soupeř je ve třetím. Náš šermíř provede fintu druhého nad soupeřovou dýkou - na což soupeř zvedne svou dýku, aby kryl, a otočí svůj meč do čtvrtého, aby kontroval. Ale hned jak to náš šermíř uvidí, skloní svůj hrot a otočí ho ze druhého do třetího; překročí dopředu svou pravou nohou a zasáhne svého soupeře, který se pokoušel se ubránit, v okamžiku setkání soupeřova hrotu meče se svou dýkou.

Tento zásah nastane proto, že soupeř pohne svou nohou a mečem v tempu daným naším šermířem pouze hrotem jeho meče. To umožní dýc enašeho šermíře najít soupeřův meč aniž by mu dovolila jakoukoli možnost jak ho uvolnit. Z toho všeho si vem ponaučení, že když pohneš nohama, neměl bys jít tak daleko vpřed hrotem meče, aby se ho mohl soupeř zmocnit.