Tady vidíš našeho šermíře ve třetím střehu s čepelí právě pod soupeřovou, která je také ve třetím střehu. Tato akce také začíná z větší vzdálenosti, jak jsme viděli dříve. Rozdíl je ten, že náš šermíř má v okamžiku přiblížení k menzuře pravou nohu vpředu; takže provede příčný krok levou nohou a ohne své tělo nad ní, aby se dostal z připravenosti. Drží svůj meč právě pod soupeřovou čepelí v přímé lince, aby byl připraven se bránit a byl schopen malým pohybem využít výhody jakéhokoli odkrytí.

Nepohne-li soupeř svým hrotem, náš šermíř by měl zatlačit vpřed svou pravou nohou v lince levé tak, aby se úplně pohnul mimo linku a odkryl soupeřova odkrytí směrem vně. Pak namíří svůj meč na ta odkrytí, která odhalil v tempu kroku své pravé nohy a naváže zásahem soupeře vedle jeho meče, aniž by se meče dotkl.

Sleduje-li soupeř svým hrotem tělo našeho šermíře, když ten provádí příčný krok, měl by náš šermíř přesunout úhel svého těla z levé na pravou nohu, čímž uhne z linky na druhou stranu. Pak by měl překročit vpřed levou nohou, umístit svůj meč do čtvrtého střehu dovnitř soupeřovy čepele a zasáhnout ho bez dotyku čepelí.

To vše se snadno podaří, protože v takovém typu kroku má náš šermíř vždy jednu nohu mimo linku soupeřova hrotu; tudíž se může pohnout úplně mimo linku právě na tu stranu, pokud ho soupeřův hrot nesleduje. A i když ho soupeřův meč sleduje, náš šermíř může ohnout své tělo nad nohou, která zůstala v lince, umístit svůj meč na stejnou stranu (čímž soupeři zabrání, aby se vrátil na linku) a může pokračovat zásahem na kterékoli odkrytí, co se odhalí.