Tento zásah čtvrtého nastane proto, že náš šermíř ve čtvrtém střehu dorazí do menzury a jeho soupeř se nehýbe a pak zvedne svůj meč nad soupeřovu příčku - jak jsme viděli na přechozím obrázku. Na tomto místě se ale soupeř pokusí provést cavazione ve druhém a zasáhnout našeho šermíře směrem dovnitř, domnívaje se, že ten se bude krýt na opačnou stranu. Soupeř také počítá s tím, že přetlačí meč našeho šermíře a zruší jeho kryt na základě výhodného úhlu utvořeného druhým střehem - ale tato víra ho zklame.

Náš šermíř již namířil svůj hrot na soupeřovo tělo, takže pokračuje vpřed a pouze vede svou paži s mečem směrem dovnitř místo toho, aby ji natahoval (což činil v předchozí ilustraci). Takže náš šermíř sváže soupeřův hrot svou příčkou dříve, než soupeř dokáže dokončit své cavazione; proto je soupeřův meč na obrázku vidět tak nízko a proto není paže našeho šermíře při jeho obraně tak natažená.

Následuje jiný scénář ke stejnému zásahu. Náš šermíř dorazí do menzury a soupeř se pokusí zaútočit na odkrytí, které vidí na horní části těla našeho šermíře. Ale náš šermíř provede cavazione ve čtvrtém střehu, vykryje a kontruje směrem dovnitř, čímž způsobí, že hrot soupeřova meče ukazuje dolů v marném pokusu vykrýt meč našeho šermíře. Na základě cavazione se mu nepovede najít meč našeho šermíře a soupeřova čepel propadne dle popisu pryč.

Dále náš šermíř může vykrýt a zasáhnout nad, jak jsme viděli na předchozím obrázku, dokonce i když se soupeř pokusí vzdorovat. Je to možné díky výhodě linky: soupeř se pokusí vzdorovat silnější části meče našeho šermíře svou vlastní slabší částí.