NYNÍ VYSVĚTLÍM JAK TENTO ČTVRTÝ VYCHÁZÍ Z VYSOKÉHO TŘETÍHO, který jsme viděli v základních postojích meče a dýky - se zbraněmi otevřenými a chodidly od sebe.

Náš šermíř začíná zdálky se zbraněmi vysoko a úzkým rozchodem. Začne přitažením svého levého chodidla směrem k soupeřově pravému boku a překročí vpřed pravou. Ve stejný okamžik začne spojovat meč k dýce, aby když dorazí do menzury, byly jeho ruce spojené a jeho meč dokončil svůj obrat do čtvrtého. Také postupně skloní hrot svého meče tak, aby když vstoupí do menzury, byl v lince a namířený na odkrytí na soupeřově vnějšku.

V průběhu svého pokračování kupředu tělem, náš šermíř nenechá svůj hrot pronikat dále dopředu. Místo toho otočí svou ruku do třetího a udržuje svůj pravý bok odtažený, zatímco pohybuje dýkou k soupeřově meči. Udržuje svůj hrot nízko, aby byl připraven provést kavaci, kdyby se soupeř pokusil o kryt mečem.

Náš šermíř pak pokračuje v otáčení své ruky skrz třetí do druhého a udeří na soupeře mezi jeho zbraněmi.

Skloní-li soupeř svou dýku až k meči našeho soupeře, ten by pak otočil do druhého, překročil a zasáhl soupeře skrze hrot jeho dýky. Tak by náš šermíř vykryl mečem a dýkou společně a malou kavací hrotem (který již je nízko) by udeřil na soupeře pod dýkou.

Uvidíme tuto akci na další ilustraci, kde tělo našeho šermíře je nízko a překračuje s mečem směrem vně soupeřovy levé paže.