Šermíř, kterého vidíš tady v otevřeném třetím střehu, se rozdělil při pohybu svým hrotem okolo - hned to rozšiřuje, hned ho přivádí blízko k dýce přitom, když dělá kruhy mečem a nehýbe dýkou.

Náš šermíř sestoupí z vysokého třetího střehu a umístí hrot svého meče do první čtvrtiny soupeřovy čepele (aniž by se jí dotkl) se záměrem odklonit jeho pohyb. Přesněji záměrem našeho šermíře je přinutit soupeře buď:

  1. Přestat kroužit svým mečem a pohnout se proti přicházející čepeli; nebo
  2. Pokusit se najít čepel našeho šermíře jeho dýkou a současně tlakem vpřed zaútočit.

V obou těchto případech náš šermíř může převzít tempo a zasáhnout podle toho soupeře. Zkusí-li soupeř (nyní ve třetím) najít meč našeho šermíře směrem vně, ten ho může zasáhnout vevnitř ve čtvrtém pomocí malé kavace hrotem - uvádím malé na základě jeho vzdálenosti k soupeřově čepeli. Kavace by také byla zapotřebí, kdyby soupeř použil společne svůj meč a dýku, ale v takovém případě by náš šermíř musel otočit do druhého, vykrýt dýkou a udeřit buď nad nebo pod soupeřovými zbraněmi (v závislosti na jejich výšce).

Zkusí-li soupeř najít meč našeho šermíře směrem dovnitř, náš šermíř by měl provést kavaci ve třetím směrem vně a nad soupeřovým mečem. Když se soupeř pokusí o kryt dýkou, náš šermíř by mohl otočit do druhého a zasáhnout ho nad dýkou pomocí kavace do libovolné strany. Ve stejné situaci, když se soupeř pokusí najít meč našeho šermíře směrem dovnitř, může náš šermíř také otočit ze třetího do druhého. To by zabránilo soupeři najít jeho čepel a umožnilo by našemu šermíři zaútočit na libovolné vhodné odkrytí. Je ale důležité, aby náš šermíř nezastavoval, protože zaváhání by způsobilo ztrátu výhody.