Tady je jiný typ druhého střehu s nohami rovnoběžně a od sebe. Tělo je ohnuté vpřed a hrudník čelí přímo soupeři. Paže a zbraně utvářejí ovál a zbraně se drží vysoko, aby kryly hlavu. Proti takovému střehu může soupeř zaútočit jen mezi a pod čepelemi. Hrudník je obrácen plochou proti soupeřově hrotu.

Když soupeř zaútočí, odpověz vykročením vpřed jednou nohou a umísti ji do linky s tou druhou. Takto úplně odstranís své tělo z linky, protože je-li soupeřův meč namířen na střed tvého hrudníku, je také namířen na střed vzdálenosti mezi tvými chodidly. Takže když pohneš libovolnou nohou do strany tak, jak jsem popsal, délka tvého úhybu bude přesně polovina vzdálenosti, která byla mezi tvými chodidly když jsi byl ve střehu.

Při provádění tohoto úhybu můžeš také kontrovat, uzavřít soupeřův meč mimo linku a znemožnit mu návrat. Z tohoto střehu můžeš ve skutečnosti urazit jedním krokem dost velkou vzdálenost, protože chodidla jsou prvotně položená rovnoběžně jedno k druhému. Tudíž můžeš překračovat celou dráhu až k soupeřově tělu nebo se vrátit stažením na šikmý krok nohou, která se nepohnula, zatímco se vracíš hrudníkem čelně proti soupeři.

V tomto střehu můžeš vytrvat nebo zaútočit na soupeře aniž bys vůbec čekal na tempo. Tento střeh je velmi účinný proti sekům, protože hlava je ze všech stran dobře krytá a není třeba pohybovat zbraněmi. Co se týče nízkých terčů, tvé nohy jsou přílíš daleko zpátky na to, aby na ně soupeř dosáhl. O tomto střehu budu dále hovořit v části knihy o postupování proti soupeři bez zastavování.